Hakkımızda

 

Medikal Habercilikte 50 yıllık deneyim: Medical Tribune

BİZ KİMİZ?

Medical Tribune Türkiye 1 Ocak 2007'de Almanya merkezli Süddeutscher Verlag Medya Grubu’nun 50 yıllık deneyimi olan Medical Tribune tıp gazetesini Türkiye'ye taşıdı.  Tıp Yayıncılığını ve haberciliğini bağımsız ve güncel olarak sağlık sektörüne sunuyor.

 Medical Tribune; Almanya’nın yanı sıra, aralarında İsviçre, Avusturya, Polonya, Çek Cumhuriyeti, Çin, Japonya gibi bir çok ülkede haftalık olarak hekimlere ulaşmaktadır. 
 Gazete dönüşümlü olarak 92.000 hekime ve 18.000 Eczacıya ulaşıyor.

İçeriği medical doktorlar, gazeteciler , eczacılar ve farklı sağlık personelinden oluşan editörler tarafından hazırlanıyor.
 

 

YAYIN İLKELERİ  

Dünyada ve Türkiye’de tıp ve sosyal tıp alanındaki en son haber ve gelişmeleri izleyen Medical Tribune Türkiye’nin başlıca hedefi sağlık alanında etkin okuyuculuğu artırmaktır. Haberlerinde kısa, nesnel ve güncel olmayı gözetmekte, tıptan teknolojiye, ekonomiden sağlık hizmetlerine, kongrelerden sanata kadar geniş bir konu yelpazesini içermektedir. Yurtdışı örneklerinde olduğu gibi Türkiye’de de bağımsız, “hekimden hekime” yayın ilkesini izleyerek, hiçbir kurum, STÖ ve/veya çıkar grubuna hizmet etmemektedir. Uluslararası bilgi ağını kullanarak başta Avrupa olmak üzere dünya tıbbındaki gelişmeleri Türk hekimine aktardığı gibi, Türkiye’deki tıp haberlerini de yurtdışına ulaştırmaktadır. Bünyesindeki  hekim ve gazeteci kadrosu, titiz ve doğru Türkçe yazımıyla, Türkiye’deki tıp gazeteciliğinde önder konuma gelmiştir.

 

DİĞER ÜRÜNLER 

Medical Tribune, hekime ve diğer sağlık çalışanlarına farklı hizmet sunmak amacıyla yayın çalışmalarını giderek arttırmaktadır. Bunların ilki 24 yıldır tüm sağlık çalışanlarının  ilaç başvuru kaynağı olan VADEMECUM ilaç rehberidir. 2007 yılında VADEMECUM’u bünyesine katan Medical Tribune, Vademecum İlaç rehberini uzmanlık alanlarına özel baskılarla, çeşitlendirmiştir. (Kardiyoloji Vademecum, Onkoloji Vademecum, Solunum Vademecum, Aşı Vademecum vs)

Ulusal ve uluslararası tıp kongrelerine özel önem veren Medical Tribune, kongreleri uzman editör kadrosuyla takip etmekte ve okuyucusuna ulaştırmaktadır. 2008 yılında yayınlanmaya başlayan KOLLOQUIUM serisi, kongrelerin ardından ilgili akademisyen ve dernek yöneticileriyle birlikte hazırlanan diğer bir üründür.  

 

Medical Tribune 2008 yılında yayıncılık hizmetlerine YAZILIM hizmetini de katmıştır. Elektronik çalışmalar 2009 yılında Vademecum CD ve Vademecum Online projeleriyle pazara çıkmıştır. Data sağlayıcı konumuyla, WEB service yöntemiyle hastanelere ve diğer uygulama mecralarına data sunmaktadır.

Medical Tribune'ün bir diğer hizmeti de Uzaktan Eğitim Uygulamaları'dır. Kurumlara, özellikle iç eğitimlerine katkı ve avantaj sağlayan bu uygulamanın yöneticiliği, içerik adaptasyonu, içerik oluşturulması gibi hizmetler Medical Tribune tarafından yürütülüyor.

Yayıncılık alanlarında reprint, özel kitap baskısı, özel ekler ile uzmanlığa, hedef kitleye, ürüne özel çalışmalar oluşturulmaktadır. Bu çalışmaların içerik hizmeti Medical Tribune tarafından verilmektedir. 

 

MİSYON 

Bağımsız habercilik anlayışı, deneyimli bilimsel yaklaşım  ve doğru uygulamalarla etkin iletişimi  sağlamak Medical Tribune’un misyonudur. 

Hekime hizmet veren tüm gruplara sayfaları açık olan Medical Tribune, giderek etkinliği artan çalışmalarıyla, farklı ve özgün bir mecra niteliği sunmaktadır.